30 رخنه امنیتی در هر سال برای سازمان های بزرگ

شرکت کنندگان در این نظر سنجی تحلیل تهدیدات سایبری (46%) و نظارت امنیتی (46%) را به عنوان مهم ترین فناوری های مورد نیاز جهت پر کردن خلاء های موجود مورد توجه قرار دادند . . .

 

 

dbsec

 

سازمان ها هر روز به دستاوردهای بیشتری در زمینه جلوگیری از حملات سایبری دست می یابند، اما به رغم این واقعیت، به گزارش Accenture هنوز هم به طور میانگین در یکسال گذشته هر سازمان با حدود 30 رخنه سایبری روبرو شده است که موجب بروز آسیب و از دست رفتن داده ها شده است.

گروهی متشکل از 4600 کارشناس امنیت سایبری از شرکت های بزرگ جهانی با درآمد بالای 1 میلیارد دلار از میان 15 کشور جهان در یک نظر سنجی مشارکت نمودند تا در تدوین گزارش اجرایی وضعیت انعطاف پذیری سایبری 2018 از آن استفاده شود.

نتایج بررسی ها نشان داد که 87 درصد از شرکت کنندگان اولویت خود را بر جلوگیری از حملات متمرکز قرار داده اند که نسبت به سال گذشته رشد 17 درصدی را نشان می دهد، با این همه هم چنان 13 درصد از حملات آنلاین مربوط به دفاع در برابر نفوذ است.

این گزارش همچنین نشان می دهد که بیش از نیمی (55%) از شرکت های بزرگ جهان یک هفته یا کمتر صرف شناسایی نفوذ می کنند که این رقم در سال گذشته تنها 10 درصد است، در حالی که 89 درصد از این شرکت ها فرایند شناسایی را در طول یک ماه به انجام می رسانند.

شرکت کنندگان در این نظر سنجی تحلیل تهدیدات سایبری (46%) و نظارت امنیتی (46%) را به عنوان مهم ترین فناوری های مورد نیاز جهت پر کردن خلاء های موجود مورد توجه قرار دادند. بیش از 83 درصد بر این باورند که هوش مصنوعی، machine/deep learning، تحلیل رفتار کاربر و بلاک چین در تامین آینده سازمان امری ضروری است.

به گفته کلی بیسل، مدیر عامل شرکت امنیتی Accenture «در عین حال که یافته های این مطالعه نشان می دهد که سازمان ها عملکرد بهتری در زمینه کاهش آسیب های مربوط به حملات سایبری داشته اند اما همچنان به تلاش های بیشتری در این زمینه نیاز داریم. ایجاد ظرفیت های سرمایه گذاری برای حوزه های امنیتی می بایست اولویت سازمان هایی باشد که می خواهند در برابر حملات موفق سایبری تا سرحد امکان خود را مقاوم نمایند».

او معتقد است: «برای مدیران اقتصادی که می خواهند در زمینه رشد و پیشرفت فناوری های نو سرمایه گذاری کنند، رسیدن به سطحی پایدار از انعطاف پذیری در دنیای سایبری می تواند در دو یا سه سال آینده به واقعیتی برای اغلب سازمان ها تبدیل شود.

به گزارش Gemalto سازمان های بزرگ جهانی در سال گذشته شاهد نفوذ و حمله به بیش از 2.6 میلیارد رکورد از اسناد و اطلاعات بودند، و این حملات نسبت به سال 2016 تا 88 درصد افزایش را نشان می دهد.

مطالعاتی که از سوی شرکت ها در این زمینه به عمل آمده است موید گزارش بررسی نفوذ داده های Verizon بوده و اهمیت کاهش خطرات داخلی در سازمان ها را مورد تاکید قرار می دهد.

از دست رفتن تصادفی داده ها، مانند کوتاهی در از بین بردن رکوردها و اطلاعات، مشکلات در پیکربندی پایگاه داده ها و دیگر مسائل مشابه موجب به خطر افتادن حدود 1.9 میلیارد رکورد از اسناد شده است که این شاخص نیز رشد 580 درصدی را نسبت به سال 2016 نشان می دهد.

 

منبع خبر :Info Security Magazine

نظرات

ارسال نظر