امنیت شبکه

 

 Security

در عصر حاضر، فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات نقش به سزایی را در بالا بردن بهره‌وری کاری، صرفه‌جویی در وقت، سرعت عمل در انجام کارها و ... بازی می کند که می توان آن را عنصری مهم و جدا نشدنی از بنگاه های اقتصادی دنیا دانست. امروزه همه شرکت ها و سازمان ها از خدمات مفید فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات بهره می برند اما همان طور که می دانید مفید بودن این امر یک روی سکه است که در صورت عدم رعایت اصول لازم، زیان بار بودن و ضرر های جبران ناپذیر آن، روی دیگر سکه.
همه ما با اصطلاحات امنیت اطلاعات، دزدی اطلاعات، از دست دادن اطلاعات ، هک، حملات سایبری و ... آشنایی داریم و می دانیم که در جامعه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات خطرات و تهدیداتی ما را احاطه کرده اند که در صورت عدم رعایت اصول کاربردی لازم گریبان گیر ما خواهند شد. در جامعه‌ی امروزی با توجه به رشد بی‌رویه "هکرهای ابزار به دست" و "ابزار های هکر پسند"، تعداد حملات و عملیات ضد امنیّتی و خرابکارانه به شدت بالا گرفته و موجب وحشت و ترس مدیران شبکه و امنیت، از نفوذ و ورود افراد متفرقه و غیر مجاز به داخل شبکه سازمان شده است. گذشته نشان داده است که مهاجمین از دیرباز به دنبال سرقت اطلاعات، دستکاری اطلاعات، خرابکاری و حذف اطلاعات بوده‌اند و در این بین هکر های نوآموخته‌ای نیز هستند که بدون هرگونه حساسیت و نیاز به پردازش اطلاعات یک سازمان و استفاده از آن ها، فقط با هدف تست و خودآزمایی دست به اعمال خرابکارانه امنیتی می‌زنند و گاهی باعث نابودی اطلاعات و بروز مشکلات و ضرر های جبران ناپذیر در شبکه ی مورد نظر می شوند، از این رو شناخت خطر ها و اطلاع از چگونگی مقابله با آن‌ها مهم ترین دغدغه مدیران فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات سازمان ها می باشد.

آیا برای جلوگیری از این خطرات تدبیری اندیشیده اید؟
آیا راه های ورود به شبکه سازمان را بسته اید؟
آیا System Hardening های سازمانی را انجام داده اید؟
آیا در صورت از بین رفتن اطلاعات موجود، توانایی بازگرداندن آن را دارید؟
آیا تضمین می کنید که کارکنان سازمان به دنبال خراب کاری و یا تصرف اطلاعات نباشند؟
آیا برای سرگردان کردن مهاجمان سایبری، تله ای برای آنها در شبکه خود جاسازی کرده اید؟
آیا کارکنان شما آموزش های لازم جهت حفظ اطلاعات در برابر مهندسی اجتماعی را دیده اند؟

شرکت توسعه ارتباطات آرادسامانه، برای برقراری امنیت و حفظ اطلاعات شبکه سازمانی شما راه کار هایی را در نظر دارد که می تواند با مشاوره و بررسی رایگان ، موارد مورد نیاز را در یک بسته جمع آوری و راه حل مناسب را به شما پیشنهاد دهد تا با اقدامات پیش گیرانه و اجرایی لازم و کافی، با خاطری آسوده از همه ی دغدغه ها و نگرانی ها خلاص و نسبت به امنیت شبکه ی خود اطمینان حاصل نمایید.